top of page
1/6

Mâini întinse spre lucrarea poruncilor lui Dumnezeu


Şcoala noastră va participa la un concurs naţional de miniproiecte misionar-filantropice intitulat "Mâini întinse spre lucrarea poruncilor lui Dumnezeu", ce va avea ca scop sensibilizarea copiilor la problemele semenilor lor.

Aşadar, "echipa de implementare" a proiectului va fi constituită de către elevii noştri, coordonaţi de către cadrele didactice. În cadrul unor târguri, se vor strânge fonduri ce vor avea o destinaţie umanitară, şi anume, suma strânsă va fi redirectionată către copiii bolnavi de cancer din cadrul Spitalului "Marie Curie".

Târgurile se vor organiza în curtea Bisericii "Sfântul Nicolae" - Paraclis Universitar, în următoarele două duminici după Sfânta Liturghie, în intervalul 12:30 - 14:00.

- 15.03.2015

- 22.03.2015

Produsele nu vor avea preţ, fiecare dintre noi donând în schimbul obiectului ales o sumă de bani. Vă aşteptăm cu drag!


bottom of page